Pannkaksmorgon




God morgon! Hur startar man gärna en regnig lördagsmorgon? Jo med pannkakor i sängen. Det är något både jag och Dennis älskar! Våra favorittillbehör till det är nutella, banan, strösocker och iskall mjölk. Nog om pannkakor, tänkte jag kör en "dagens"-lista såhär live från sängen.
Dagens humör: Superbra! Känner mig utvilad, inspirationsfylld och mätt. Då är man nöjd helt enkelt.
Dagens borde: Plugga ihjäl mig.
Dagens frisyr: I en fläta just nu, sover alltid med fläta då det är både skönt och håret är lent på morgonen då.
Dagens smink: Målade bryn med dip brow pomade från Anastasia från gårdagen haha.
Dagens klädsel: Ett nattlinne nu men vi får se vad jag tar på mig senare. Antagligen något svart och vitt, lite sugen på det idag!
Dagens planer: Inga alls, hur skönt?! Kan tänka mig att det blir lite träning, lite lunch/fika på stan, lite plugg och sen middag och bubbel på någon restaurang ikväll.
Dagens materiella vill ha: Ett par velvet boots. Hur coolt?
Dagens fundering: Hur folk kan vara vegetarianer och veganer.
Dagens tråkigaste: Även fast det är mysigt just nu så är det ju riktigt tråkigt att det verkar bli regn hela dagen.
Dagens längtan: Tills nästa resa! Inte långt kvar dessutom.
/ A list about "todays...". Translate it here.