Sequin patches







Denim jacket and bag (here), from Loavies / Leather pants, from here ! / Over knee boots, from here! / Old fur
Om man kan vara kär i en jeansjacka är jag absolut kär i denna. Jag gillar paletter, patches och jeans så denna känns rolig att ha i sin garderob. Den finns inte kvar på hemsidan så jag antar att den är slut för tillfället, kanske den kommer in igen!
Vaknade upp till snö idag. Eller "snö" kanske man ska skriva, det är pyttelite snö på marken. Känns skönt vi fick rejält med snö i Sälen de sista dagarna så man fått njuta av lite mysig snö, i Skåne är det snålt med det haha.
/ If its possible to be in love with a denim jacket, Im in love with this one for sure! I like patches, denim and sequins so this is a jacket Im happy to have in my wardrobe. I don't see it on the website right now so I guess its sold out, maybe it will be restocked soon.
Inlägget innehåller adlinks.
Gillar
Kommentarer




